Deklaracja Dostępności
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 8 w Warszawie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://mos8w-wa.bip.wikom.pl
- Data publikacji strony internetowej: .
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: .
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- W zakładce sprawozdania finansowe znajdują się linki do plików niedostępnych cyfrowo – pliki te zostały wytworzone przed podmiot zewnętrzny dlatego też zapewnienie dostępności tych że dokumentów nie leży w gestii Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 8 redagującego stronę.
- Strona zawiera odnośniki do stron zewnętrznych - strony te nie są w pełni dostępne cyfrowo.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Data sporządzenia deklaracji: .
Data ostatniego przeglądu deklaracji: .
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej. Wyniki badania przedstawia tabela podsumowująca badanie dostępności cyfrowej.
Skróty klawiszowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do: Beata Kuchniewska
- e-mail - mos8@eduwarszawa.pl,
- telefon - 22 615 27 50.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Marcin Rafalski — Dyrektor Generalny Biura Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,
- adres: al. Jana Pawła II 13, 00-828 Warszawa,
- e-mail: sod@pfron.org.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich.
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 8 nie posiada aplikacji mobilnych.
Dostępność architektoniczna
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 8 znajduje się przy ulicy Podmokłej 4 w Warszawie.
Do ośrodka prowadzą 2 wejścia od ulicy Podmokłej, oba wejścia są otwarte w godzinach pracy MOS nr 8.
Do ośrodka można dojechać autobusem linii 161, pętla autobusowa znajduje się w pobliżu ośrodka przy tej samej ulicy Podmokłej, 100m od wejścia głównego.
Budynek ośrodka jest piętrowy z podpiwniczeniem i częściowo dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Od bramy wjazdowej jest około 80 metrów do wejścia, nawierzchnia podjazdu jest równa pod górę z niedostosowanym spadkiem. Brama wjazdowa jest otwarta w godzinach pracy ośrodka.
Przy schodach które mają 3 stopnie do wejścia Głównego, naprzeciwko przystanku autobusowego linii 161 znajduje się podjazd dla wózków z niedostosowanym spadkiem, oraz jedno miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami oddalony o około 14 m. od wejścia głównego.
Dla interesantów przeznaczone jest wejście Główne, dzwonek domofonu umieszczony jest na wysokości 134 cm po prawej stronie od drzwi, po naciśnięciu dzwonka pracownik MOS nr 8 pełniący dyżur w sekretariacie otworzy drzwi i udzieli wszelkich informacji.
Dla osób poruszających się na wózku dostępny jest pokój konsultacyjny, pomieszczenia na parterze (stołówka, świetlica/ klasa) oraz toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
MOS nr 8 nie dysponuje platformami przyschodowymi wewnątrz budynku.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla dla osób niewidomych i słabowidzących oraz nie ma systemu Totupoint naprowadzające dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
Wejście osoby z psem asystującym na teren placówki jest możliwy po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu spotkania. Warunkiem wejścia osoby z psem asystującym na teren placówki jest:
- wyposażenie psa w uprząż,
- posiadanie certyfikatu psa asystującego,
- zaświadczenie o aktualnych szczepieniach weterynaryjnych.
Możliwość wejście osoby z psem asystującym na teren placówki nie zwalnia osoby z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Ośrodek dysponuje pętlą indukcyjną przenośną dla osób z niepełnosprawnością słuchu oraz zapewniony jest dostęp online tłumacza Polskiego Języka Migowego (PJM) w godzinach pracy ośrodka.